Lidhje

Arkeologjia në Shqipëri


Arkeologjia në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Misionet arkelogjike janë rikthyer në Shqipëri megjithë krizën ekonomike dhe financiare në qarqet akademike dhe kërkimore. Në Teatrin e Sofratikës në Gjirokastër misioni shqiptaro-italian po përqendrohet në gërmime në një zonë me banesa të periudhës romake. Studentë shqiptarë, italianë dhe nga Universiteti i Oksfordit në Angli po marrin pjesë në këtë mision

XS
SM
MD
LG