Lidhje

Media Arkivi

Opozita del nga parlamenti


Në Shqipëri partia demokratike mblodhi sot grupin e saj parlamentar dhe aleatet e djathtë për të përcaktuar qëndrimin ndaj vendimit të qeverisë për shtyrjen me 6 muaj të efekteve të ligjit për Nëpunësin Civil. Kryetari Lulzim Basha akuzoi dhe një herë shumicën për shkeljen e konsensusit politik duke deklaruar se kryeministri Edi Rama ka zgjedhur sipas tij rrugën e përplasjes me opozitën. Nga ana e tij kryetari i parlamentit Ilir Meta bëri thirrje për një debat të qetë në parlament ku do të duhet të diskutohet Akti normativ i qeverisë, i cili është i mbështetur në argumenta teknikë dhe ligjorë, siç u shpreh ai.

XS
SM
MD
LG