Lidhje

Media Arkivi

Bisedimet Kosovë-Serbi nesër në Bruksel


Nesër në Bruksel, do të mbahet takimi i radhës ndërmjet kryeministrave të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Ivica Daçiç. Në takimin e ftuar nga shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, është thënë se do të diskutohet për zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet të dyja palëve e në veçanti çështja e zgjedhjeve komunale të tre nëntorit në Kosovë. Takimi pasoi kërcënimet e Beogradit se mund të tërhiqet nga bisedimet nëse zyrtarëve të tij nuk u lejohen vizitat në Kosovë gjatë fushatës për këto zgjedhje.

XS
SM
MD
LG