Lidhje

Opozita i përgjigjet Kryeministrit Rama


Opozita i përgjigjet Kryeministrit Rama
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Ne Tirane, opozita iu pergjigj sot me nje leter fteses se qeverise per t'u takuar gjate javes mbi ligjin e ri per nepunesin civil. Partite e opozites zhvilluan me pare nje tryeze, nga doli perfundimi se qeveria ka bllokuar dialogun me aktin normativ, qe shtyu hyrjen e ligjit ne fuqi. Qeveria ka deklaruar se ligji i ri per statusin e nepunesit civil eshte i pazbatueshem, dhe ka nevoje te pajiset me akte nenligjore.

XS
SM
MD
LG