Lidhje

Media Arkivi

Debati mbi buxhetin


Debati mbi buxhetin
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Në Shqipëri shumica dhe opozita debatuan sot ashpër ne Komisionin e Ekonomise mbi vendimin e qeverisë për të rishikuar buxhetin e shtetit për muajt e mbetur. Ministria e Financave parashikon një rënie të fortë të të ardhurave dhe rritje të borxhit publik në nivelin e 69 përqind, pa përfshirë katër pikë të tjera përqindje të borxhit që përllogaritet që shteti t’i ketë kompanive private. Ish ministri i Financave Ridvan Bode akuzoi qeverinë se po e zhyt ekonominë e vendit në një situatë të rrezikshme.

XS
SM
MD
LG