Lidhje

SHBA, Britani, thirrje për bisedime për Sirinë


Zyrtarët amerikanë dhe britanikë po u bëjnë thirrje të gjitha palëve në konfliktin sirian të ulen dhe të bisedojnë duke shtuar se presidenti sirian Bashar al-Assad eventualisht do të largohet nga pushteti.

Zyrtarët nga 11 vende të njohur si Miqtë e Sirisë u takuan sot me anëtarë të opozitës siriane në Londër.

Pas takimit, Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry tha se zyrtarët ranë dakort të “ndjekin çdo rrugë të mundur për të sjellë një fund të këtij konflikti tragjik."

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG