Lidhje

Media Arkivi

BE - Kosovë


Kosova dhe Bashkimi Evropian filluan sot negociatat për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit, me takimin e parë që u mbajt në Prishtinë. Të dyja palët presin që negociatat të përfundojnë deri në pranverën e vitit 2014. Autoritetet në Kosovë e vlerësuan shumë të rëndësishme përfshirjen e Kosovës në këtë proces, duke e cilësuar hapjen e negociatave si një moment historik për vendin që aspiron integrimet evropiane.

XS
SM
MD
LG