Lidhje

Beckham me një skuadër futbolli në Majemi


Paris Saint-Germain's Zlatan Ibrahimovic and David Beckham celebrate at the end of their team's French Ligue 1 soccer match against Olympique Lyon in Lyon May 12, 2013.
David Beckham është duke finalizuar planet për krijimin e një skuadre të re futbolli në Kampionatin amerikan dhe shpreson që djali i tij Brooklyn të luajë një ditë në fushë për ekipin.

Duke folur në Londër në hapje të një aktiviteti për librin e tij dixhital, ish kapiteni i ekipit anglez njoftoi se ishte i ngazëllyer rreth mundësisë së pronësisë të një klubi sportiv.

Pesë muaj pasi u tërhoq nga fusha, Beckham po i jep formë planeve të investimit duke kërkuar leje për të filluar krijimin e një skuadre të re në Miami.

Djali i tij i madh, 14 vjeçari Brooklyn, ka treguar se mund të jetë Beckhami i ardhshëm si futbollist profesionist.

Ai ka luajtur për pak kohë me ekipet e të rinjve të Chelsea-it dhe Queens Park Rangers pasi luajti me ekipin e të rinjve të Galaxy të Los Anxhelesit.
XS
SM
MD
LG