Lidhje

Votimet në veri të Kosovës


Votimet në veri të Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Pjesëmarrje e paktë në zgjedhjet për pushtetin komunal është regjistruar në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe. Me gjithë thirrjet e Beogradit, grupe politike edhe nga Serbia, penguan sot gjatë tërë ditës pjesëmarrjen e qytetarëve serbë në votime duke i kërcënuar ata. Përfshirja e komunave veriore në zgjedhjet për pushtetin komunal ishte pjesë e marrëveshjes prill të këtij viti të arritur në bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre.

XS
SM
MD
LG