Lidhje

Fillojnë bisedimet mes Iranit dhe fuqive botërore


in Geneva, N
Negociatorët nga Irani dhe gjashtë fuqitë botërore po takohen në Gjenevë sot në përpjekjen e fundit për të zgjidhur ngërçin 10 vjeçar mbi programin bërthamor të Iranit.

Bisedimet u cilësuan si të mira sot paradite mes ministrin të jashtë Iranian Javad Zarif dhe shefes së politikës së jashtme të BE-së, Catherine Ashton, që kryeson ekipinë e OKB-së.

Delegacionet e plota nga Irani dhe pesë anëtarët e përhershëm të Këshillit të Sigurimit, Gjermania dhe BE-ja do të takohen më pas për 45 minuta.
XS
SM
MD
LG