Lidhje

Parlamenti i Kosovës diskuton për PTK


Në Kosovë, Parlamenti dështoi sot sërish të gjejë një rrugëdalje për situatën e krijuar rreth procesit të privatizimit të Postës dhe Telekomit, për shkak të përplasjeve ndërmjet partive në pushtet dhe atyre në opozitë. Partitë në pushtet kërkuan miratimin formal të privatizimit para se të plotësohet kërkesa e partive opozitare për ngritjen e komisionit parlamentar për hetimin e procesit.

Privatizimi i PTK
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

XS
SM
MD
LG