Lidhje

Brazil: Pemë lundruese e Krishtlindjeve


Brazili shënoi fillimin e sezonit të festave me ndriçimin e pemës lundruese të Krishtlindjeve më të madhe në botë.

Ceremonia e djeshme e ndriçimit të pemës, në qendër të Rio de Zhaneiros, u theksua nga një shfaqje e madhe fishekzjarrësh.

Mijëra njerëz dhe turistë ishin të pranishëm për të qenë pjesë e traditës, e cila është një nga aktivitetet kryesore turistike të Rios.

Pema prej metali në lagunën e Rio’s Rodrigo de Freitas është ndezur me rreth tri milionë drita dhe është 85 metra e lartë, sa një ndërtesë 27 katëshe.
XS
SM
MD
LG