Lidhje

Media Arkivi

Denoncim ndaj ish ministrit Arben Imami


Në Shqipëri ministria e Mbrojtjes denoncoi sot në Prokurori për Korrupsion ish ministrin Arben Imami si dhe disa ish zyrtarë të tjerë. Ministrja Mimi Kodheli shpjegoi se denoncimi vjen pas verifikimeve të ekspertëve të cilat sic shpjegoi ajo kanë gjetur shkelje të procedurave dhe abuzime të mëdha me fondet publike. I menjëhershëm ka qenë reagimi i zotit Imami i cili foli për një akt hakmarrjeje personale të kryeministrit Rama. Ai hodhi poshtë akuzat duke deklaruar se në ministrinë e drejtuar prej tij nuk ka patur abuzim me ligjin dhe paratë e qytetarëve.

XS
SM
MD
LG