Lidhje

Kthimi i emigrantëve pas festave


Kthimi i imigranteve pas festave
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00
Disa qindra emigrantë shqiptarë po kthehen në Greqi pasi kaluan festat e fundvitit në Shqipëri. Por ritmi i lëvizjes në kufi është mjaft i ulët prej krizës ekonomike dhe financiare që ka mbërthyer Greqinë. Edhe këmbimet tregëtare mes të dy vendeve shënuan ulje, vlerësuan autoritetet shqiptare. Korespondenti ynë Raimond Kola ishte sot në Pikën e Kakavijës , më e madhja që lidh Shqipërinë me Greqinë , dhe përgatiti kronikën.

Kthimi i imigranteve pas festave
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00
XS
SM
MD
LG