Lidhje

Deformimi i fenomenit të gjakmarrjes


Në Shqipëri, misionarët e pajtimit shprehen se vitet e fundit, vërehet një deformin i fenomenit të gjakmarrjes dhe atij të ngujimit. Të bashkuar në Komitetin Mbarkombëtar të Pajtimit, misionarët shprehen se në më të shumtën e rasteve, krimet po kryhen për vetëgjyqësi. Ata mbështesin nismën më të fundit të Prokurorisë për evidentimin e rasteve të vetngujimit dhe përsonat që kërcënojnë familjet me ngujim. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, bisedoi me disa prej misionarëve të pajtimit dhe përgatiti kronikën

Deformim i fenomenit të gjakmarrjes
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:29 0:00
XS
SM
MD
LG