Lidhje

Media Arkivi

Masa për pakësimin e aksidenteve


Në Shqipëri qeveria pritet të kalojë një paketë të gjerë masash për të rritur sigurinë rrugore. Paketa, sic shpjeguan sot ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto dhe ai i Brendshëm Saimir Tahiri, parashikon ndërhyrje në legjislacion, në kodin rrugor por edhe atë penal duke kërkuar ndëshkime më të forta deri edhe dhjetë ditë burg për drejtuesit e mjeteve të kapur në gjendje të dehur apo pa leje drejtimi.

XS
SM
MD
LG