Lidhje

Stuhi bore në SHBA


Stuhi bore në SHBA
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Qyteti i Uashingtonit ka shpallur sot gjendje emergjence për herë të parë që nga viti 2010, për shkak të një stuhie dëbore që ka goditur pjesën jugore dhe lindore të Shteteve të Bashkuara. Më shumë se 200 mijë shtëpi dhe biznese mbetën pa energji elektrike në shtetin e Xhorxhas, ndërsa në Karolinën e Jugut rreth 245 mijë të tilla. Kolegia Joana Allamani sjell më tepër hollësi mbi të ftohtit që ka pushtuar sot Washingtonin dhe më gjerë.

XS
SM
MD
LG