Lidhje

Kultivimi i bimëve mjeksore


Bimët mjeksore në Malësinë e Madhe
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Bimët mjeksore në Malësinë e Madhe

Shqipëria është një ndër kultivuesit e mëdhej të bimëve mjeksore dhe aromatike, që eksportohen kryesisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe disa vende të Europës. Malësia e Madhe zë vendin e parë për sasinë e grumbiullimit të këtyre bimëve, kjo edhe për shkak të traditës së banorëve të kësaj zone. Ndërkohë specialistët kërkojnë një mbështetje më të madhe për sektorin e magazinimit dhe përpunimit të këtyre bimëve.
Bimët mjeksore në Malësinë e Madhe
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG