Lidhje

Armët e paligjshme në Kosovë


Në Kosovë autoritetet shkatërruan sot rreth 700 armë të paligjshme, në kuadër të shënimit të ditës ndërkombëtare të shkatërrimit të armëve. Ndonëse nuk ka shënime të sakta, besohet se qindra mijëra armë të paligjshme ndodhen në duart e qytetarëve të Kosovës. Përfaqësues institucionesh vendase e ndërkombëtare vlerësojnë se përdorimi i këtyre armëve paraqet kërcenim serioz për sigurinë dhe dëmton mundësitë për paqe të qëndrueshme. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë Leonat Shehu.

Armet e paligjshme ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

XS
SM
MD
LG