Lidhje

Mbrojtja e pasurive kulturore në Shqipëri


Gjirokastra Turizmi

Gjirokastra është një nga pasuritë kulturore të Shqipërisë që nëntë vjet më parë u pranua në Listën e Trashëgimisë Botërore që mbrohet nga UNESCO. Mbrojtja e Qendrës Historike është një sfidë si për autoritetet vendore dhe për vetë qytetarët. Korespondenti ynë Raimond Kola ishte në një nga lagjet më të vjetra të qytetit, ku ndodhet edhe shtëpia e shkrimtarit të shquar Ismail Kadare.

Gjirokastra,pasuritë kulturore të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

XS
SM
MD
LG