Lidhje

Drejtësi për viktimat e përdhunimeve gjatë luftës në Kosovë


Drejtësi ndërkombëtare për mijëra viktima të përdhunimeve gjatë luftës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Drejtësi ndërkombëtare për mijëra viktima të përdhunimeve gjatë luftës

Në Kosovë u mbyll fushata për nënshkrimin e një peticioni ku kërkohet drejtësi ndërkombëtare për mijëra viktima të përdhunimeve gjatë luftës. Peticioni është nënshkruar nga mbi 100 mijë qytetarë dhe synon të nxisë sekretarin e përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara Ban Ki-moon që të hartojë një raport ndërkombëtar për këtë formë krimi në Kosovë.

Drejtësi ndërkombëtare për mijëra viktima të përdhunimeve gjatë luftës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG