Lidhje

Një amerikan i dytë i prekur nga Ebola në Liberi do të kthehet të martën në atdhe


Ebola

Zyrtarët liberianë thonë se Nancy Writebol do të niset nga Monrovia më 5 gusht rreth orës 01:00 sipas kohës lokale

Dr Kevin Brantly, i prekur nga Ebola në Liberi, dhe që tani ndodhet në Atlanta, kishte punuar në të njëjtën klinikë si Writebol. Ai u kthye të shtunën e SHBA dhe ndodhet në Spitalin Universitar Emory në Atlanta, të shtetit Xhorxhia në izolim të plotë sanitar.

XS
SM
MD
LG