Lidhje

Gjirokastër, infeksion ndër bagëti


Gjirokastër, infeksion ndër bagëti
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Autoritetet vendore në Gjirokastër po shprehin shqetësim për përhapjen e shpejtë të infeksionit “gjuha blu “ tek bagëtitë e imta. Ky infeksion shkakton ngordhjen e bagëtive dhe përhapet përmes një mushkonje, por edhe përmes njerëzve, duke sjellë dëme për ekonomitë e blegtorëve.

XS
SM
MD
LG