Lidhje

10 të vrarë në Donetsk


Të paktën 10 vetë u vranë nga predhat që ranë pranë një shkolle dhe një furgoni në Donetsk të Ukrainës lindore.

Katër vetë u vranë kur një predhë shpërtheu pak metra larg ndërtesës së shkollës në ditën e parë të shkollës për nxënësit e zonës. Nuk pati lëndime ndër fëmijë, por një mësues dhe një prind mbetën të vrarë.

Në një tjetër incident, një predhë gëditi një furgon të transportit urban duke vrarë gjashtë vetë.

XS
SM
MD
LG