Lidhje

Java Evropiane e Lëvizjes në Pukë


Rrethi malor i Pukës, në veri të Shqipërisë, është përfshirë këtë vit në Javën Europiane të Lëvizjes. Kjo nismë synon të reklamojë vlerat ekoturistike dhe tradicionale të zonës. Ashtu si pjesa më e madhe e rretheve veriore të Shqipërisë, edhe Puka, megjthë pasuritë e shumta natyrore, vazhdon të përballet me ritme të ulëta zhvillimi, krahasuar me pjesën tjetër të vendit.

Java Evropiane e Lëvizjes në Pukë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

XS
SM
MD
LG