Lidhje

Kosova vazhdon të mbetet nën ngërçin politik


Drejtues të bllokut opozitar në Kosovë kundërshtuan sot shtyrjen e seancës së Parlamentit të paraparë për sot. Ata thanë se ky vendim ishte i njëanshëm dhe i papranueshëm, ndërsa bënë të ditur nisjen e mbledhjes së nënshkrimeve të deputetëve për të thirrur seancën e Parlamentit për javën e ardhshme. Partia Demokratike thotë ndërkaq se baza për tejkalimin e kësaj gjendjeje është respektimi i vullnetit të popullit dhe vendimi i Gjykatës Kushtetuese. Të dyja blloqet politike u takuan sot sërish me presidenten e Kosovës Atifete Jahjaga, në përpjekje për të gjetur një rrugëdalje nga situata e krijuar në vend.

Kosova vazhdon të mbetet nën ngërçin politik
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:18 0:00

XS
SM
MD
LG