Lidhje

KE: Maqedonia të zgjidhë problemin e emrit dhe lirinë e shprehjes


Në raportin e progresit të Komisionit Evropian për Maqedoninë sugjerohet një zgjidhje e problemit të emrit të këtj vendi, ndërkohë që kërkohet liria e shrehjes dhe e medias si dhe pavarësia e gjyqësorit. Komisioni për të gjashtën herë me radhë rekomandon fillimin e bisedimeve me Maqedoninë.

KE: Maqedonia të zgjidhë problemin e emrit dhe lirinë e shprehjes
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

XS
SM
MD
LG