Lidhje

Vizita e ministrit Hoxhaj në Beograd


Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj tha sot se bisedimet ndërmjet Kosovës e Serbisë duhet të përfundojnë me një traktat të paqes që duhet të përfshijë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur dhe pranimin e saj në Kombet e Bashkuara. Gjatë qëndrimit në Beograd ku po merr pjesë në një konferencë rajonale, ai u ka thënë medieve serbe të informimit se një marrëveshje të tillë do ta kërkoj edhe Bashkimi Evropian. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Ngerci institucional
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

XS
SM
MD
LG