Lidhje

Media në Shqipëri


Në Shqipëri media lokale vazhdon të përballet me mjaft vështirësi sidomos prej gjendjes ekonomike. Shumica e gazetarëve që raportojnë për mediat kombëtare vazhdojnë të punojnë pa kontratë dhe sigurime, ndërkohë që pagat e ulta cënojnë edhe cilësinë e raportimeve. Mjaft gazetarë vlerësojnë ndërkaq një prirje drejt teknologjive të reja të komunikimit të medias me publikun.

Sfidat e medias në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

XS
SM
MD
LG