Lidhje

Fushatë në mbrojtje të pyjeve


Qarku i Shkodrës, me tre rrethet e tij, ka sipërfaqe të mëdha të mbuluara me pyje, që vazhdojnë të dëmtohen nga prerjet e jashtëligjshme dhe zjarret. Ditët e fundit, një grup të rinjsh nga rrethi i Pukës, të bashkuar në shoqatën e tyre "Miqtë e Mjedisit", kanë nisur në fushatë sensibilizuese per më shumë vemendje ndaj kësaj pasurie kombëtare.

Fushatë në mbrojtje të pyjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

XS
SM
MD
LG