Lidhje

PDK dhe LDK, marrëveshja për bashkëqeverisje


Në Kosovë, Partia Demokratike dhe Lidhja Demokratike janë zotuar për zbatim të shpejtë të marrëveshjes për bashkëqeverisje, që u arrit dy ditë më parë në përpjekje për t’i dhënë fund bllokadës politike mese pesëmuajshe.

XS
SM
MD
LG