Lidhje

Shkodër: Nxitje për përdorimin e biçikletave


Në komunën Dajç të Bregut të Bunës u inaugurua sot Qendra e Biçikletave dhe një shteg, me gjatësi 14 kilometër, për lëvizjen me biçikleta përgjatë argjinaturës së riaftësuar të Lumit Buna. Kjo nisëm, që titullohet "Të jetosh lumin", është realizuar nga organizata Qytetet Krijuese në bashkëpunim me komunën e Dajçit dhe synon të shtrihet në të gjithë sistemin e argjinaturave të Nënshkodrës, për të nxitur turizmin nartyror me biçikleta.

Shkodra
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG