Lidhje

Nënshkodra dhe rreziku i përmbytjeve


Nënshkodra dhe rreziku i përmbytjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

Përmbytjet e ditëve të fundit në Qarkun e Lezhës, kanë shtyrë njësitë vendore të zonës së Nënshkodrës që të verifikojnë në terreren sistemin mbrojtës të argjinaturave dhe kanaleve kulluese, për të parandaluar rrezikun e mundshëm të përmbytjeve. Sipas disa prej drejtuesve të komunave të Nënshkdorës, problematike mbetet situata në kanalet kulluese dhe përrenjtë e zonës, për të cilët ata kërkojnë mbështetjen e strukturave shteterore dhe vetë komunitetit.

Zona fushore e Nënshkodrës është përballuar disa herë gjatë viteve të fundit me përmbytje masive dhe të përsëritura, të cilësuara si më të mëdhatë, të ndodhura deri tani në Shqipëri.

Nënshkodra dhe rreziku i përmbytjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

XS
SM
MD
LG