Lidhje

Maqedoni, debate për reformën arsimore


Debatet per reformen arsimore ne Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Debatet per reformen arsimore ne Maqedoni

Studentët dhe një numër i konsiderueshëm i profesorëve universitarë në Maqedoni e kundërshtojnë propozimin e Ministrisë së Arsimit për provimin shtetëror për studentët që mbarojnë universitetin. Lidhur me këtë, po zhvillohen mjaft debate jo vetëm në mjediset akademike por edhe më gjerë. Autoritetet thonë se ndryshimet nuk cenojnë autonominë e universiteteve.

Debatet per reformen arsimore ne Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG