Lidhje

Kosova një ditë pas protestave të dhunshme


Qeveria e Kosovës dhe opozita po shkëmbejnë kritika pas protestave të së martës që u përfshinë nga dhuna, e cila la pas vetes dhjetëra të lënduar dhe shumë dëme materiale. Qeveria thotë se ato ishin përpjekje për të marrë pushtetin me dhunë, ndërsa opozita mohon një gjë të tillë duke theksuar se synimi i tyre ishte në fakt forcimi i shtetit. Autoritetet ndërkombëtare po bëjnë thirrje për dialog politik.

Qeveria e Kosovës dhe opozita po shkëmbejnë kritika pas protestave
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG