Lidhje

Përmbytjet në Jug


Permbytjet ne Jug
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Në zonat në Jug të Shqipërisë përmbytjet masive kanë vazhduar edhe sot duke rrezikuar jetën e banorëve dhe duke dëmtuar dhjetëra shtëpi dhe biznese sidomos ne Fier,Vlore dhe Elbasan. Autoritetet evakuan mbi 300 persona nga zonat më të rrezikuara
ndersa bene thirrje qe banoret te mos rikthehen ne shtepite e tyre sepse reshjet pritet te vazhdojne. Kryeministri Edi Rama tha se po evidentohen dëmet dhe do të kërkohet
mbështetje edhe nga organizmat ndërkombëtarë për këtë situatë jo të zakonshme natyrore.

Permbytjet ne Jug
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

XS
SM
MD
LG