Lidhje

Beogradi reagon për shkarkimin e Jablanoviçit


Beogradi i pakënaqur
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Përfaqësuesit e Listës serbe dhe të Beogradit janë shprehur të pakënaqur me vendimin e kryeministrit të Kosovës Isa Mustafa për shkarkimin e ministrit për komunitete Aleksandër Jablanoviç. Në një takim në Beograd ata thanë se javën tjetër pritet një vendim për pjesëmarrjen e mëtejme në institucionet e Kosovës. Aleaksndër Jablanoviç, u shkarkua pas reagimeve që nxiti duke fyer protestuesit në Gjakovë në fillim të janarit.

Beogradi i pakënaqur
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG