Lidhje

Shqipëri, situata e renduar nga reshjet


Reshjet ne Jug
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Në Qarkun e Gjirokastrës që përfshin edhe Tepelenën dhe Përmetin, moti i keq po vazhdon të sjellë pasoja për banorët. Reshjet e dëborës kanë sjellë bllokim të komunave malore dhe vështirësi në disa segmente të rrugës kombëtare. Autoritetet thonë se vështirësi po gjejnë sidomos ekonomitë e vogla blegtorale që u prekën nga përmbytjet.

Reshjet ne Jug
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

XS
SM
MD
LG