Lidhje

Qeni më i bukur në Westminster


William Alexander poses with Miss P, a 15-inch beagle, after winning the best in show competition title at the Westminster Kennel Club dog show, Tuesday, Feb. 17, 2015.

Një qen i tipit langua 4-vjeçar, me emrin Miss P doli fituese e çmimit të parë në shfaqjen e përvitshme të qenve që zhvillohet në Nju Jork.

Miss P, e lindur në Kanada, doli fituese mes 6 konkurrentëve të tjerë në garën finale.

Miss P, fituesja e garës së 139 vjetore të njohur si gara e Westminster Kennel Club Dog Show është stërmbesa e fituese së vitit 2008, UNO, qeni i parë i tipit langua fitues i titullit .

Në garën që u zhvillua në Madison Square Garden u paraqitën rreth 200 raca të ndryshme qensh nga mbarë SHBA dhe mbi 12 vende të ndryshme

XS
SM
MD
LG