Lidhje

Buxhovi: Politika e Kosovës, përgjegjëse për shfaqjet e radikalizmit


Jusuf Buxhovi
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:34 0:00

Jusuf Buxhovi

Për të biseduar mbi disa nga çështjet me të cilat përballet Kosova, 7 vjet pas pavarësisë së saj, në studion e Zerit te Amerikes ishte i ftuar për një bisedë historiani dhe analisti Jusuf Buxhovi, autor i dhjetra librave, mes tyre edhe disa volume të historisë së Kosovës.

Zoti Buxhovi tha se mbarë spektri politik i Kosovës është përgjegjës për gjendjen e krijuar në vend, papunësinë dhe mungesën e shpresës për të ardhmen. Ai tha se është pikërisht kjo mungesë e shpresës që i detyron qindra njerëz të migrojnë në mënyrë të paligjshme në vendet e Evropës Perëndimore.

Lidhur me çështjen e pjesëmarrësve të shtetasve të Kosovës në luftrat e Sirisë dhe të Irakut, zoti Buxhovi tha se politika e Kosovës është përgjegjëse për shfaqjet e radikalizmit në vend, duke krijuar aleanca me përfaqësues të grupeve radikale.

Jusuf Buxhovi
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:34 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG