Lidhje

Programi bërthamor iranian


Ndërsa negociatorët iranianë dhe amerikanë fillojnë sot raundin e ri të bisedimeve për programin bërthamor të Iranit në Zvicër, SHBA thonë se nuk ja kanë treguar disa hollësi të bisedimeve Izraelit, një kritik i forte i programit.

Një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë i tha gazetarëve se Israeli nuk e ka përfaqësuar me saktësi pozicionin amerikan në negociata në të kaluarën.

Kjo çështje mund të sinjalizojë një tensionim në marrëdhëniet mes SHBA dhe Izraelit. Megjithatë, sipas zyrtarëve, Washingtoni mbetet i përkushtuar për sigurinë e Israelit.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG