Lidhje

Maduro: Kemi arrestuar një pilot amerikan


Presidenti venezuelian Nicolas Maduro tha në një tubim dje se qeveria e tij ka arrestuar një pilot amerikan nën akuzat për spiunazh.

Zoti Maduro tha se piloti me avion amerikan dhe origjinë hispanike kishte shumë dokumenta të llojeve të ndryshme.

Presidenti nuk dha detaje të tjera, as nëse bëhej fjalë për një pilot të avioni tregëtar, ushtarak apo privat.

Zoti Maduro tha gjithashtu se ka edhe disa amerikanë që janë ndaluar. Ambasada amerikane nuk ka bërë ndonjë koment deri tani.

XS
SM
MD
LG