Lidhje

Eksporti i bimëve mjekësore


Eksporti i bimëve mjekësore
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:38 0:00

Malësia e Madhe është rrethi kryesor në Shqipëri për prodhimin dhe eksportin e bimëve aromatike dhe mjeksore, të cilat tregtohen kryesisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Gjatë vitit të kaluar, për shak të prodhimit të madh, një sasi e këtyre bimëve ka mbetur pa u eksportuar, por kompanitë e grumbullimit dhe përpunimit pohojnë se, është i garantuar eksporti i bimëve aromatike dhe mjeksore. Ndërkohë, ata theksojnë nevojën e ruajtjes së cilësisë, përmes kultivarëve të traditës vendase.

Eksporti i bimëve mjekësore
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:38 0:00

XS
SM
MD
LG