Lidhje

Rimëkëmbja ekonomike e Kosovës


Rimëkëmbja ekonomike e Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Zëvendës ambasadorja amerikane në Prishtinë, Jennifer Bachus tha se Shtetet e Bashkuara do të mbështesin zhvillimin ekonomik të Kosovës, por bëri thirrje për luftë më të fuqishme kundër korrupsionit, i cili sipas saj po e pengon zhvillimin. Gjatë një diskutimi të qeverisë së Kosovës me komunitetin e donatorëve, ku u shpalosën synimet për rimëkëmbje ekonomike, ajo tha se duke e luftuar korrupsionin Kosova do të tërheq investime, do të krijojë vende të reja pune dhe do të parandalojë migrimin e fuqisë punëtore.

Rimëkëmbja ekonomike e Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG