Lidhje

Përmbytjet në jug të Shqipërisë


Në Shqipëri, bujqësia pritet të njohë këtë vit pasojat e krijuara nga përmbytjet në zonën midis Fierit dhe Vlorës - një nga zonat me prodhimtari më të lartë në vend. Specialistët e bujqësisë në Fier thonë se fermerët duhen ndihmuar t'i kapërcejnë vështirësitë dhe të mos ketë pasoja sidomos për eksportet.

Bujqesia pas përmbytjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

XS
SM
MD
LG