Lidhje

Kosovë: Dita e Grave


Deputete dhe përfaqësuese politike shqiptare nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia, Mali i Zi dhe Lugina e Preshevës bënë thirrje sot për më shumë hapësirë në përfaqësimin e tyre në vendim marrje. Në një seancë solemne në Parlamentin e Kosovës për nder të tetë marsit, ditës së gruas, ato thanë se pa përfshirjen e gruas, kombi shqiptar nuk mund të shkojë përpara.

Kosove: Dita e Grave
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

XS
SM
MD
LG