Lidhje

Protestë në kërkim të dëmshpërblimit


Shkodër, protestë në kërkim të dëmshpërblimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Banorët e Nënshkodrës vazhduan sot protestën e tyre të tretë, duke kërkuar nga qeveria dhënien e vlerës së dëmshpërblimit për dëmet që ju shkaktuan rreth 13 mijë familjeve dhe bizneseve nga përmbytjet masive dhe të përsëritura të viteve 2010-2012. Megjithëse më të pakët në numër se në protestat e mëparshme, banorët u shprehën të vendosur për vazhdimin e protestës, derisa qeveria t'i japë pëgjigje kërkesave të tyre. Korrespondenti i Zërit të Amerikes, Pëllumb Sulo, ka pergatitur kroniken.

Shkodër, protestë në kërkim të dëmshpërblimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG