Lidhje

Ted Cruz, kandidat për president të SHBA


Senatori nga Teksasi Ted Cruz pritet të deklarojë nesër se do të kandidojë për president.

Senatori 44 vjeçar që po shërben në mandatin e tij të parë do të jetë kandidati i parë me emër që hedh zyrtarisht kandidaturën për emërimin e Partisë Republikane. Disa republikanë pritet të hyjnë në garë në javët në vazhdim.

Senatori Cruz, që hyri në senat në vitin 2013 është një figurë e favorizuar në Lëvizjen konservatore Tea Party dhe ka lënë të kuptohet haptaz se synon të kandidojë.

XS
SM
MD
LG