Lidhje

Shqipëri: Prokuroria kërkon autorizim për arrestimin e deputetit Frroku


Në Shqipëri Prokuroria e Përgjithshme i kërkoi sot parlamentit autorizimin për arrestimin e deputetit Mark Frroku, i cili dyshohet për një vrasje të kryer në vitin 1999 në Blegjikë. Lidhur me cështjen Doshi, Gjykata e Lartë vendosi që të lerë në arrest shtëpie deputetët Frroku dhe Tom Doshi

XS
SM
MD
LG