Lidhje

Kalaja Rozafa, pjesë e trashëgimisë kulturore


Kalaja Rozafa, pjesë e trashëgimisë kulturore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Kalaja Rozafa, një nga më të njohurat në Shqipëri, dëshmon për historinë e hershme të një prej qyteteve më të rëndësishme të vendit, Shkodrës. E vizitueshme në çdo muaj të vitit, Kalaja Rozafa vazhdon të tërheqë vëmendjen e vizitorëve, vendas dhe të huaj, edhe me muzeun e saj, të ndërtuar në një prej ndërtesave më të rëndësishme të saj, kapitanerinë e kalasë.

Kalaja Rozafa, pjesë e trashëgimisë kulturore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

XS
SM
MD
LG